Ochutnajte stopercentné španielske flamenco

Do Bratislavy prichádza ďalší zo série unikátnych flamenco koncertov. 29. mája 2015 sa o  mimoriadny hudobný zážitok postará štvorica muzikantov združených pod hlavičkou Ultra High Flamenco.

Už pred desiatimi rokmi ich dal dokopy slávny španielsky tanečník flamenca Joaquin Grillo a vyberal naozaj tých najlepších z najlepších. Za bubnami sedí Paquito González, ktorého meno môžete nájsť aj na najnovšom albume Paca de Lucia „Cancion Andaluza“, španielsku gitaru má na starosti José Quevedo, nominovaný na cenu Latin Grammy za rok 2014 v kategórii hudobný producent, kontrabasista so zázemím v klasickej hudbe Pablo Martín-Caminero aktuálne píše partitúry pre filmy Antonia Hernandeza a na husliach hrá Alexis Lefevre, Francúz, ktorému učarovalo španielske flamenco.

Na svojom konte majú album s jednoduchým názvom UHF, ktorý vydali v roku 2007, momentálne dokončili ďalší pomenovaný Bipolar. Na oboch sprostredkovávajú  fanúšikom vlastnú víziu flamenca s množstvom improvizačných prvkov (tzv. flamenco fusion) a naživo ju predvedú aj v Bratislave. „Názov Ultra High Flamenco ich naozaj dokonale vystihuje, je to tá najčistejšia esencia flamenca. Niečo ako stopercentný džús bez konzervantov a farbív,“ s humorom definuje hudbu skupiny jeden z organizátorov koncertu a zakladateľ projektu Flamenco Experience Salva Garcia. „Práve preto majú naozaj rešpekt a obdiv aj tých najortodoxnejších milovníkov fúzie, teda ako flamenca, tak jazzu.“

Vystúpenie skupiny Ultra High Flamenco nebude prvým flamenco koncertom na Slovensku. Už dva roky k nám španielsku kultúru na najvyššej úrovni prináša spoločnosť Gustos a Hispánsko-slovenská obchodná komora s podporou španielskej ambasády na Slovensku. „Slováci poznajú Španielsko najmä ako dovolenkovú destináciu, čoraz viac ich navštevuje túto krajinu aj pre jej rôznorodosť a bohatosť,“ dodáva Stanislav Bajaník zo spoločnosti Gustos. „Oceňujú španielsku gastronómiu, rozvíjajú podnikanie medzi Španielskom a Slovenskom, chodia do Španielska študovať. Naozaj zisťujeme, že máme veľa spoločného, temperament, srdečnosť, chuť sa zabávať. Myslím, že Španielsko a Španieli dokážu byť pre nás inšpiráciou v snahe presadiť sa v modernej Európe.“

Koncert združenia Ultra High Flamenco sa uskutoční v piatok 29. mája 2015 o 20:00 v Ateliéri Babylon na Námestí SNP č. 14 v Bratislave. V španielskom duchu sa ponesie aj VIP after party po koncerte, na ktorej nebude chýbať originálny španielsky catering s paellou, grilovanými krevetami, jamonom, gazpachom, syrovými taniermi a vyhlásenými španielskymi vínami.

Viac informácií  o koncerte nájdete na stránkach www.flamencoexperience.sk

 

Skupina Masterplan na čele s bývalým členom Helloween odpáli v Banskej Bystrici jedinečnú metalovú šou!

Nemecká kapela Masterplan mieri na Slovensko! Masterplan zahrá v pozmenenej zostave, ktorú si priaznivci vychutnajú iba na Slovensku. Bývalí členovia legendárnej skupiny Helloween, Michael Kiske, Kai Hansen a Roland Grapow plánujú, že spoločne odpália niekoľko najväčších hitov svetoznámej kapely. 28. mája 2015 predvedú Masterplan v Banskej Bystrici vynikajúcu 70-minútovú šou so špeciálnym prekvapením v podobe hosťa. Nenechajte si ujsť rockovo – metalový maratón hviezd Accept, Unisonic a Masterplan!

Už 28. mája zažije Slovensko jedinečnú metalovú nádielku! Na jednom pódiu sa stretnú svetové metalové kapely Accept, Unisonic a Masterplan. Líder skupiny Masterplan a bývalý člen kapely Helloween Roland Grapow sa už slovenského publika v amfiteátri Banskej Bystrice nevie dočkať.

„Na Slovensku hráme vždy veľmi radi. Pripravujeme veľkú šou s priateľmi okolo nás, pred nami a tiež v zákulisí. Slovenskí fanúšikovia nás vždy veľmi vrelo privítajú a ja sa nemôžem dočkať tej živej párty na budúci týždeň. Zahráme približne 70 – minútový koncert a budeme mať na túto príležitosť aj špeciálneho hosťa.“  Hovorí s úsmevom Roland Grapow, líder kapely Masterplan.

Metaloví velikáni Masterplan a Unisonic uvažujú aj o spoločnom vystúpení a tešia sa na stretnutie v zákulisí! Roland Grapow z Masterplan v roku 1988 totiž nahradil Kaia Hansena z Unisonic v legendárnej kapele Helloween. So skupinou absolvoval v roku 1989 aj americké a japonské turné.
Ostrieľaný gitarista a líder kapely Masterplan, Roland Grapow má stále rád svoje hudobné idoly.

„Mám rád väčšinu mojich starých idolov. Milujem hudobníkov ako Ritchie Blackmore, Mark Farner, Michael Schenker, Uli Roth, Brian May, Stevie Ray Vaughan, John Sykes, Eddie Van Halen a veľa ďalších. Moje najobľúbenejšie skladby od Helloweenu sú „Eagle fly free“, „The chance“, „The dark ride“ a množstvo iných . Či si hity Helloweenu zahrám v Banskej Bystrici spoločne s Kaiom Hansenom a Michaelom Kiske? To závisí na nich, musia mi povedať.” Smeje sa Roland Grapow.
Očakáva sa, že bývalí členovia skupiny Helloween, Michael Kiske, Kai Hansen a Roland Grapow, potešia fanúšikov aj hitmi z najúspešnejšieho albumu Helloweenu „Keeper Of The Seven Keys“. Keďže Unisonic na predošlých koncertoch  zahrali 7 skladieb skupiny Helloween, je jasné, že niekoľko z nich odznie aj v Banskej Bystrici. Vzhľadom na to, že Michael Kiske z Unisonic hosťoval na prvom albume kapely Masterplan, pravdepodobnosť prvého spoločného vystúpenia je veľmi vysoká.
„Dohaduje sa spoločné hranie niekoľkých piesní, bolo by to ďalšou raritou pre najlepších fanúšikov na svete. Veríme, že si to slovenské publikum aj na koncerte vyžiada, ale téma je už na stole. Zostava Masterplan bude jemne pozmenená, no v takejto zostave si Masterplan fanúšikovia pozrieť iba na Slovensku. Kto vystúpi za klávesami a basgitarou, to sa ešte uvidí.“ Uzavrel Ján Poliak z agentúry EPG.

Masterplan je nemecká power metalová kapela, ktorú v roku 2001 založil bývalý gitarista skupiny Helloween, Roland Grapow. O dva roky neskôr uviedla kapela Masterplan na trh eponymný album, na ktorý nadviazala štúdiovkami Aeronautics (2005), MK II (2007), Time To Be King (2010) a Novum Initium (2013). Aktuálne plánuje Masterplan vydať prvé live DVD. Po lete sa metalová hviezda chystá nahrať nový štúdiový album. K novému albumu pribudne bonusové CD so skladbami kapely Helloween.

Nenechajte si ujsť tri svetové metalové tornáda Accept, Unisonic a Masterplan už 28.mája 2015 v Banskej Bystrici. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal www.ticketportal.sk.

Album skupiny Tristana pokrstí jedna z najpopulárnejších metalových kapiel na svete, skupina Nightwish!

Hudobníkom z kapely Tristana sa naozaj darí! Po viacerých medzinárodných úspechoch sa tešia z ďalšieho. Ich aktuálny album „Virtual Crime“ pokrstí zatiaľ utajovaný člen svetovej metalovej hviezdy, kapely Nightwish! Najúspešnejšia slovenská metalová skupiny Tristana pokrstí album už 14. júna v amfiteátri v Banskej Bystrici. Na koncerte vystúpia slovenskí metalisti ako hostia kapely Nightwish aj so svetoznámym hudobníkom Matsom Levénom. Ohlasy na nový album „Virtual Crime“ sú výborné, prejavili o neho záujem dokonca v Portugalsku a v Južnej Amerike!

Slovenská metalová kapela Tristana odpáli v amfiteátri v Banskej Bystrici najväčšie pecky a veľkolepo pokrstí nový album Virtual Crime! Už 14. júna sa krstným otcom novinky od Tristany stane člen jednej z najpopulárnejších metalových kapiel na svete – Nightwish. Hudobníci z Tristany vystúpia na koncerte ako hostia skupiny Nightwish spoločne  so švédskou metalovou hviezdou Matsom Levénom. Nenechajte si ujsť vynikajúcu metalovú šou!

„Ako predkapela skupiny Tarot sme sa páčili Marcovi Hietalovi a pochválil nás aj Toni,  bývalý manager  kapiel Nightwish a Tarot. Z toho dôvodu nám Nightwish hneď potvrdili, po tom ako dostali ponuku od promotéra. Nightwish patrí medzi najpopulárnejšie metalové kapely na svete a čo dokázali v posledných rokoch, sa len tak nevidí.  To, že jeden z nich pokrstí náš album, je pre nás obrovská česť. Krstíme trošku neskôr, ale čakali sme na vhodného krstného otca. Keďže je Virtual Crime album ktorým sme sa presadili aj v zahraničí, chceli sme veľkolepú oslavu.“ Teší sa Peter Wilsen, frontman kapely Tristana.

Fanúšikov čaká koncert v industriálnom štýle, na ktorom chalani z Tristany odpália skladby z nového albumu Virtual Crime. Novinka slovenskej metalovej kapely Tristana vyšla v zahraničnom vydavateľstve pod hlavičkou Bakerteam records. Koncert odpáli Tristana so známym hudobníkom a bývalým spevákom kapiel Apocalyptica a Therion, Matsom Levénom.

„V Banskej Bystrici vystúpime spolu s Matsom Levénom v štýle videoklipu k skladbe „Fallen“. V takomto industriálnom šate chceme pokračovať a odpálime to prvýkrát počas krstu. Náš playlist budú tvoriť piesne z nového albumu Virtual Crime. Jedinou výnimkou bude song „Friday 13th“, na ktorý sme nakrútili náš prvý videoklip. Nebude chýbať skladba „Fallen“, či „Bloody Snow.“  Doplnil Peter Wilsen.

Album Virtual Crime zaujal nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Kapela Tristana dostala dokonca ponuku na turné v Čile.

„Ohlasy na nový album sú výborné. O album  je záujem nielen na Slovensku, ale najmä v Portugalsku a v Južnej Amerike, kde sme hraní v rádiách a píšu o nás magazíny. Dokonca sme dostali ponuku z Čile na turné. Keď to všetko klapne v zime si urobíme výlet za exotikou.“ Prezradil Peter Wilsen.

Kapela Tristana sa na koncerte v Banskej Bystrici predvedie v zostave Peter Wilsen, vokály, Dušan Homér, gitara, Ladislav Krabáč, basgitara a Roman „Elevo“ Laššo, bicie. Tristane sa v roku 2011 ako prvej slovenskej metalovej kapele podarilo vystúpiť na festivale Masters of rock. V júni 2011 hosťovala Tristana na bratislavskom koncerte svetovej rockovej legendy Scorpions. O rok neskôr absolvovala slovenská kapela turné s pôvodnými členmi ďalšej legendy – skupiny Iron Maiden. V tom čase už vznikali skladby na aktuálny tretí album „Virtual Crime“, ktorý otvoril Tristane bránu do sveta. Popredné metalové webové magazíny ako napríklad Hardrock Haven z U.S.A, Metal Temple z Grécka či Dutch Distortion z Holandska ohodnotili v recenziách posledný album „Virtual Crime“ veľmi pozitívne. Všetky informácie o kapele nájdete na www.tristana.sk.

Katka Knechtová má nový pozitívny singel „Motýľ hlavolam“!

Katarína Knechtová má nový pozitívny singel s názvom „Motýľ hlavolam“, ktorý je prvou zverejnenou skladbou z pripravovaného albumu! Hudbu k takmer tanečnej novinke zložila sama hudobníčka, text napísal Martin Fefe Žúži zo skupiny HEX. Novou skladbou chce Katka vyjadriť radosť zo života a zároveň vystúpiť z tieňa baladických piesní. V piesni „Motýľ hlavolam“ speváčka a skladateľka rozoberá tému, že ženy sú pre mužov občas veľké hlavolamy. Inšpiráciu k piesni našla Katka Knechtová v detstve a  stihla k nej nakrútiť aj sexi videoklip. Pozrite si krásny klip spracovaný z pohľadu motýľa, v ktorom sa objaví Katka dokonca vo vani!
Speváčka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová má nový singel s názvom „Motýľ hlavolam“. Hudbu k pozitívnej skladbe zložila sama Katka. Text novinky napísal Martin „Fefe“ Žúži zo skupiny HEX. Novou piesňou chce speváčka vyjadriť radosť zo života. Skladba „Motýľ hlavolam“ je o tom, že ženy sú pre mužov občas veľké hlavolamy.
„Text napísal Fefe z Hexu s mojou navigáciou. Mala som nesmiernu chuť spraviť pozitívnu, čiastočne tanečnú pieseň a tak trochu vystúpiť z tieňa baladických piesní. Aby ľudia vedeli, že sa dokážem tešiť zo života. Významovo je singel o tom, že my, ženy, sme pre mužov občas naozaj jeden veľký hlavolam. A o tom, že keď ožívame v noci, dejú sa všelijaké veci.“ Smeje sa Katka Knechtová.

Hlavný motív refrénu popovej skladby „Motýľ hlavolam“ vznikol na základe spomienok z detstva samotnej autorky. Novinku nahrala výnimočná hudobníčka v štúdiu Littlebeat.

„Ústredný popevok sme si pospevovali so sesternicou, keď sme boli malé, to ma inšpirovalo pri tejto skladbe. Budem veľmi šťastná, keď budú mať ľudia pri jej počúvaní rovnaký pocit šťastia. Pesničku produkoval Martin Šrámek a Andrej Hruška zo štúdia Littlebeat. Sú nesmierne šikovní a veľmi sme si sadli, preto s nimi plánujem spolupracovať pri ďalších skladbách. Chcem sa poďakovať aj Randymu z domovského Štúdia 7, ktorý mi umožnil pracovať na speve v domáckych podmienkach.“ Vysvetlila Katarína Knechtová.
K novej piesni stihla úspešná speváčka nakrútiť aj zaujímavý videoklip. Klip k skladbe „Motýľ hlavolam“ má nezvyčajný dej s erotickým podtónom.
„Klip režíroval môj kamarát Jaris, s ktorým som už spolupracovala. Videoklip je v podstate neštandardným mapovaním miest, kde sa ľudia milovali. Zábery sú spracované z pohľadu motýľa. V klipe sa objavím aj ja, raz v posteli a potom vo vani.“ Prezradila Katarína Knechtová.

Skladbu „Motýľ hlavolam“ predstaví Katka Knechtová naživo počas letných festivalov. Navyše nový singel sa objaví aj na pripravovanom albume, ktorý chce speváčka vydať koncom roka. Speváčka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová má za sebou veľmi úspešné obdobie. Jej singel „Naveky“ sa stal najhranejšou skladbou z TOP 100 zahraničných a domácich piesní v slovenskom éteri. Hit Kataríny Knechtovej sa dlhodobo držal v prvej „trojke“ najhranejších skladieb na Slovensku. Speváčka ma za sebou vypredané jesenné turné Knechtová & Cigánski Diabli Tour 2014 aj jeho úspešné pokračovanie v roku 2015. Najnovšie  informácie nájdete na www.katarinaknechtova.com a na www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial

Kristína má nový klip k skladbe „Number one“, v ktorom si zahral aj Karol Kotlár z Tanca snov!

Kristína je „Number One“! Tak sa volá titulná pieseň novej českej komédie „Život je život“. Krásna speváčka predstavuje sexi nový klip, v ktorom si zahral jej tanečný partner Karol Kotlár zo šou Tanec snov! Šarmantná Kristína svoje herecké schopnosti predvádza nielen v klipe „Number one“, ale aj vo filme „Život je život“. Vo videoklipe rovnako ako vo filme zvádza známeho českého herca Ondřeja Vetchého! Kristína si splnila herecký sen a pokračuje v obrovskom pracovnom nasadení. Pre fanúšikov plánuje množstvo koncertov aj nové skladby!

Nový sexi videoklip krásnej speváčky Kristíny je na svete! Klip nakrútila Kristína k svojej prvej filmovej skladbe s názvom „Number one“. Fanúšikovia si v ňom užijú spevácke aj herecké výkony pôvabnej Slovenky ešte pred premiérou novej českej komédie „Život je život“. V novinke režiséra Milana Cieslara sa oceňovaná speváčka  predstaví v úlohe krásnej policajtky po boku známeho herca Ondřeja Vetchého. Česká herecká osobnosť účinkuje zároveň aj v klipe k titulnej piesni filmu „Život je život.“  Kristíne sa vďaka českej komédii a skladbe „Number one“ splnilo niekoľko snov!
„Na nakrúcanie videoklipu som sa naozaj veľmi tešila, pretože naspievať  titulnú skladbu k filmu a hrať vo filme patrilo medzi moje sny, ktoré sa mi postupne splnili.  Nakrúcanie klipu bolo zaujímavé aj tým, že som sa vrátila do priestorov jednej z najluxusnejších reštaurácii v Prahe, kde sa filmovali scény z komédie „Život je život“. Tieto priestory vybral režisér videoklipu Honza Chramosta a myslím, že zvolil správnu cestu.“ Teší sa Kristína.
Vychytená speváčka nakrúcala klip v Prahe v neskorých nočných hodinách a pri náročnom účinkovaní v šou Tanec snov. V novom klipe k skladbe „Number one“ sa dokonca objaví aj tanečný partner speváčky, Karol Kotlár. Kristína sa napriek vyčerpaniu z priazne fanúšikov veľmi teší.
„Nakrúcanie bolo náročné, pretože sa točilo v Prahe a v nočných hodinách. Na konci videoklipu si zahral aj môj tanečný partner  z relácie Tanec snov Karol Kotlár, ktorému som tým splnila jeden z jeho snov. Keďže sme sa počas šou lepšie spoznali a náhodou sme  potrebovali obsadiť jedného pekného muža na záver do videoklipu, navrhla som ho režisérovi Chramostovi. Karol bol príjemne prekvapený a mal obrovskú radosť aj napriek tomu, že sa nakrúcalo až do piatej o rána.“ Smeje sa Kristína.

V klipe sa objavia aj originálne zábery z filmu „Život je život.“ Kristína sa ako herečka predstaví v horúcich aj v akčných scénach filmu režiséra Milana Cieslara. Prvá filmová skladba Kristíny s názvom „Number one“ zaznie na konci komédie „Život je život“.

„Potešilo by ma, keby som mohla opäť naspievať pieseň k filmu či k rozprávke a takisto by som si opäť rada zahrala. Veľmi ma to baví, keď som dostala rolu policajtky, bola som v taktom očakávaní, nevedela som, akých ľudí stretnem, ako sa budem v roli herečky cítiť. No musím povedať, že ma to chytilo. Ďakujem režisérovi filmu Milanovi Cieslarovi za príležitosť, dôveru a možnosť pripraviť titulnú skladbu s mojim autorský tímom.“  Uzavrela Kristína.

Kristínu teraz čaká slovenská a česká premiéra filmu „Život je život“. Speváčka zároveň plánuje pracovnú cestu do Belehradu, množstvo koncertov a nahrávanie nových skladieb. Speváčka, ktorú miluje slovenské aj české publikum, vydala minulý rok prvú výberovku s názvom „Tie Naj“! Exkluzívny album predstavuje obdobie od začiatkov až po súčasnú tvorbu Kristíny. Na výberovom albume ocenenej speváčky nájdu fanúšikovia najväčšie hity ako „Horehronie“,  „Pri oltári“, „ V sieti ťa mám“, „Stonka“, „Jabĺčko“ a mnoho ďalších. CD obsahuje aj skladby, ktoré na žiadnom albume ešte nevyšli ako „Ovoňaj ma ako ružu“, „Rozchodový reggaeton“, či nové skladby „Navždy“ a „Ta Ne“. Kristína má zároveň za sebou úspešné československé turné Horehronie Tour 2014. Všetky informácie o novinkách nájdete na www.kristinamusic.sk, www.facebook.com/kristinapelakova.

22.apríl – Deň Zeme

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach.

História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu. Táto oslava bola pravdepodobne myslená nielen ako ekologicky zameraný sviatok, ale aj ako ľavicovo orientovaný happening bojovníkov proti vojne vo Vietname. Kampaň s týmto sviatkom spojená, si kládla za cieľ preniesť otázku ekológie do politických kruhov. Cieľom bolo zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie.

Skupina HEX má nový energický jarný singel BEH!

Skupina HEX pripravila pre fanúšikov novú energickú skladbu! Singel s názvom „Beh“ vznikol pôvodne ako hymna pre bratislavský maratón, ktorí chalani z HEXu nedávno absolvovali. Nový jarný hit „Beh“ napísal a zložil gitarista Martin „Fefe“ Žuži. Peter „Ďuďo“ Dudák dotvoril refrén a novinku zaranžoval. Dychovú sekciu pomohli HEXu nahrať kamaráti zo skupiny Polemic. HEXáci, ktorí vyše 25 rokov spoločne bežia po úspešnej hudobnej dráhe, zahrajú novinku naživo už 2. mája na Bratislavskom majálese!

Skupina HEX má nový energický singel s názvom „Beh“! Skladbu nahrala úspešná kapela pre bratislavský maratón, ktorý HEXáci aj zabehli. Jarný song „Beh“ napísal a zložil Martin „Fefe“ Žuži. Peter „Ďuďo“ Dudák dotvoril refrén a novinku zaranžoval.

„Pesnička samotná má skoro 4 roky. Keď nás chalani z bratislavského maratónu oslovili, mali predstavu, že pesnička by mohla byť v modernom country štýle. Spomenul som si, že táto staršia vec by sa mohla hodiť. Po návrate z Thajska sme sa s Ďuďom pustili do nahrávania.“ Prezradil skladateľ a gitarista Martin „Fefe“ Žuži.

„Idea bežeckej hymny sa nám páčila, pretože viacerí sa behu aktívne venujeme. Ja som dotvoril refrén a dal dokopy aranžmán. Už počas nahrávania som si hovoril, že je to chytľavá , rytmická a „hecovacia“ skladba, takže by z toho mohol byť aj jarný singel HEXu.“ Vysvetlil spevák a gitarista Peter „Ďuďo“ Dudák.

Pri nahrávaní novej skladby pomohli hudobníkom z HEXu kolegovia zo spriatelenej skupiny Polemic. Navyše fanúšikovia si budú môcť novinku čoskoro nielen vypočuť, ale aj pozrieť. HEXáci plánujú k singlu „Beh“ nakrútiť aj videoklip.

„Pieseň aj klip bude o behu životom a zdolávaní výziev, ktoré prináša. Dychovú sekciu nahrávali Petko, Pepe a Ľubo z Polemicu, za čo im pekne ďakujeme. Klip plánujeme nakrúcať už čoskoro a chopí sa ho opäť Jožko Koháry, ktorý režíroval aj náš posledný klip k piesni „Keď sme sami“. Vysvetlil basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Peter „Ďuďo“ Dudák, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Martin „Fefe“ Žuži sa venujú behu rekreačne. Na bratislavskom maratóne zažili veľa zábavy.

„Som bežec asi 5 rokov. Behávam zásadne ráno a niekedy mám obdobia, že aj štyri krát do týždňa. Na maratóne som preberal štafetu od jedného z najlepších maratóncom na Slovensku, Borisa Csibu. Okamžite mi zmizol v diaľke a desiatky ďalších ozajstných bežcov ma predbiehali. Po mne išiel Yxo, ktorý nenašiel Ďuďa. Prebehol další jeden a pol kilometra a musel sa vrátiť na odovzdávku.“ Smeje sa Martin „Fefe“ Žuži.

HEXáci, ktorí spoločne bežia životom vyše 25 rokov, tak majú okrem hudby aj spoločné športové zážitky.

„Umiestnili sme sa v prvej polovičke pretekárskeho poľa. Celý pretek bol pre nás v zmysle upraveného olympijského hesla „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a prekonať sa.“ So smiechom doplnil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Ja osobne som behával na základnej vojenskej službe, aj to z donútenia. Potom už len zopár krát na MHD.“ Vtipne uzavrel bubeník Tibor „Tÿbÿke“ Szabados.

HEX zahrajú nový singel „Beh“ po prvýkrát naživo 2. mája na Bratislavskom majálese. Kapelu teraz čaká festivalové leto, vystúpia na Topfeste či na festvale Žakovic Open, ktorý tento rok oslavuje 15. výročie. Kapela je na scéne od roku 1989 a hrá v zostave Peter „Ďuďo“ Dudák – spev, gitara, klávesové nástroje, Tomáš „Yxo“ Dohňanský – basová gitara, vokály, Martin „Fefe“ Žuži – gitara, Tibor „Tÿbÿke“ Szabados – bicie nástroje. Všetky novinky a zaujímavosti o kapele HEX nájdete na www.facebook.com/HEXOFFICIAL a www.hex.sk.

The Little Prince – International Trailer 2

Tento rok sa do našich kín dostane nové animované spracovanie najkrajšieho príbehu všetkých čias – Malý princ. Na starosti ho má režisér Mark Osborne, svoje hlasy prepožičali herci ako James Franco či Jeff Bridges a podľa mnohých ide o jeden z najočakávanejších filmov tohto roka. Nový trailer to len potvrdzuje! (zdroj: funradio.sk)