Ochutnajte stopercentné španielske flamenco

Do Bratislavy prichádza ďalší zo série unikátnych flamenco koncertov. 29. mája 2015 sa o  mimoriadny hudobný zážitok postará štvorica muzikantov združených pod hlavičkou Ultra High Flamenco.

Už pred desiatimi rokmi ich dal dokopy slávny španielsky tanečník flamenca Joaquin Grillo a vyberal naozaj tých najlepších z najlepších. Za bubnami sedí Paquito González, ktorého meno môžete nájsť aj na najnovšom albume Paca de Lucia „Cancion Andaluza“, španielsku gitaru má na starosti José Quevedo, nominovaný na cenu Latin Grammy za rok 2014 v kategórii hudobný producent, kontrabasista so zázemím v klasickej hudbe Pablo Martín-Caminero aktuálne píše partitúry pre filmy Antonia Hernandeza a na husliach hrá Alexis Lefevre, Francúz, ktorému učarovalo španielske flamenco.

Na svojom konte majú album s jednoduchým názvom UHF, ktorý vydali v roku 2007, momentálne dokončili ďalší pomenovaný Bipolar. Na oboch sprostredkovávajú  fanúšikom vlastnú víziu flamenca s množstvom improvizačných prvkov (tzv. flamenco fusion) a naživo ju predvedú aj v Bratislave. „Názov Ultra High Flamenco ich naozaj dokonale vystihuje, je to tá najčistejšia esencia flamenca. Niečo ako stopercentný džús bez konzervantov a farbív,“ s humorom definuje hudbu skupiny jeden z organizátorov koncertu a zakladateľ projektu Flamenco Experience Salva Garcia. „Práve preto majú naozaj rešpekt a obdiv aj tých najortodoxnejších milovníkov fúzie, teda ako flamenca, tak jazzu.“

Vystúpenie skupiny Ultra High Flamenco nebude prvým flamenco koncertom na Slovensku. Už dva roky k nám španielsku kultúru na najvyššej úrovni prináša spoločnosť Gustos a Hispánsko-slovenská obchodná komora s podporou španielskej ambasády na Slovensku. „Slováci poznajú Španielsko najmä ako dovolenkovú destináciu, čoraz viac ich navštevuje túto krajinu aj pre jej rôznorodosť a bohatosť,“ dodáva Stanislav Bajaník zo spoločnosti Gustos. „Oceňujú španielsku gastronómiu, rozvíjajú podnikanie medzi Španielskom a Slovenskom, chodia do Španielska študovať. Naozaj zisťujeme, že máme veľa spoločného, temperament, srdečnosť, chuť sa zabávať. Myslím, že Španielsko a Španieli dokážu byť pre nás inšpiráciou v snahe presadiť sa v modernej Európe.“

Koncert združenia Ultra High Flamenco sa uskutoční v piatok 29. mája 2015 o 20:00 v Ateliéri Babylon na Námestí SNP č. 14 v Bratislave. V španielskom duchu sa ponesie aj VIP after party po koncerte, na ktorej nebude chýbať originálny španielsky catering s paellou, grilovanými krevetami, jamonom, gazpachom, syrovými taniermi a vyhlásenými španielskymi vínami.

Viac informácií  o koncerte nájdete na stránkach www.flamencoexperience.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *