Čisté Tvary vydávajú po siedmich rokoch unikátny album, pracoval na ňom svetoznámy zvukový inžinier Scott Hull!

Obrovská udalosť na alternatívnej hudobnej scéne! Kultová kapela Čisté Tvary prichádza po siedmich rokoch s novým albumom. Zoskupenie okolo frontmana Juraja Péča a famózneho basgitaristu Oskara Rózsu vydáva dlhoočakávaný album. O mix a mastering novinky “Zem nás chce čistých”  sa postaral svetoznámy americký zvukový inžinier Scott Hull, ktorý má na konte spoluprácu s takými menami ako Sting, Bob Dylan, Lou Reed, či Herbie Hancock. Album vychádza v CD, LP aj MP3 verzii. Obsahuje 11 skladieb vrátane nových songov „Prach Prikryl Nás“, „Dýchať Síru“ a „Plankton“. Kapela album pokrstí na bratislavskom koncerte 24.októbra, ktorý je súčasťou aktuálneho turné skupiny. 

Skupina Čisté Tvary si pre fanúšikov pripravila ďalšiu lahôdku. Po tom, ako tento rok vydala niekoľko vynikajúcich singlov a ide na dlhoočakávané turné, prichádza na jeseň s novým albumom! Tretí štúdiový album “Zem nás chce čistých” vychádza sedem rokov po poslednom albume kapely. Skupinu Čisté Tvary zachytáva v najlepšej forme. Album obsahuje 11 skladieb, vrátane nových úspešných singlov „Prach Prikryl Nás“, „Dýchať Síru“ a „Plankton“. Nahrávku produkoval uznávaný slovenský producent a basgitarista kapely Čisté Tvary Oskar Rózsa. Album vychádza vo vydavateľstve SLNKO records a okrem klasickej CD verzie ho fanúšikovia dostanú aj ako LP alebo MP3.

„Celý proces nahrávania nového albumu bol krásny ale komplikovaný. Pri kolektívnej práci, ktorou je nesporne aj práca v kapele, je to o istom pocite súdržnosti, vzájomnosti. Pre mňa osobne bolo toto nahrávanie zvláštnou meditáciou. Veľmi veľa ma naučilo. Hlavne o sebe samom,“ vysvetľuje Juraj Péč.

Kultová kapela album nahrávala, produkovala, editovala a mixovala na troch rôznych miestach. Hrubý zvukový materiál nahrali Čisté Tvary v štúdiách RTVS, o produkciu a prvý mix nahrávky sa postaral v štiavnickom štúdiu producent Oskar Rózsa a výsledný zvukový šat dostala nahrávka v amerických štúdiách Masterdisk.

„Niekedy sa to zdalo naozaj nekonečné, akoby sa cieľ pomaly rozplýval v hmle, ale túžba dokončiť tretí album sa ukázala silnejšia než čokoľvek čo mu stálo v ceste. Takže taký album “Zem nás chce čistých” je: pevný, vášnivý, nekompromisný, nesmrteľný. O mix a mastering sa postaral americký zvukový inžinier a producent Scott Hull, ktorý má na konte spoluprácu s takými menami svetovej scény ako Sting, Bob Dylan, Lou Reed či Herbie Hancock. Scott ho zároveň mastroval aj exkluzívne pre vinyl. Ten je vyrobený pomerne komplikovanou metódou, ktorá je v súčasnosti už v celku zriedkavá, ale zaručuje absolútne najkvalitnejší zvukový záznam ku akému sa dá dopracovať. Pre audiofilov to bude skutočná lahôdka,“ dopĺňa bubeník Matej Pliešovský.

Čisté Tvary sa za 15 rokov existencie vypracovali z lokálnej undergroundovej scény na jednu z najprestížnejších kapiel slovenskej alternatívy. Aktuálna štúdiovka “Zem nás chce čistých” je v poradí tretím albumom kapely. Juraj Péč, Oskar Rózsa, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor sa presadili najmä inovatívnosťou a novátorským prístupom k hudbe. Ich tvorba je inšpiráciou pre mnohých ľudí a umelcov aj mimo hudobnej scény. Nový album bude k dispozícii aj na aktuálnom turné kapely, ktoré sa začína už 15. októbra v Košiciach.

„Verím, že nový album si rovnako ako tie predošlé nájde cestu k fanúšikom. Som rád, že single, ktoré sú už vonku, sa páčia. Pri poslednom z nich, skladbe „Prach Prikryl Nás“ sme cítili, že v rámci našej tvorby môžeme hovoriť o ďalšom medzníku, či etape. A zdá sa, že fanúšikom to vyhovuje,“ uzavrel Matej Pliešovský.

Čisté Tvary zabodovali už pred 10-timi rokmi albumom “Meskalin”, vďaka ktorému získali v roku 2005 prestížnu hudobnú cenu Jim Beam Music. V roku 2008 vydali nahrávku “Rita von Anarchia”, za ktorú získali viacero nominácii na ceny Radio Head Awards 2009. Obal nového albumu „Zem nás chce čistých“ má na svedomí Eva Brezinová, fotografie Juraj Starovecký. Album je dostupný v predaji na www.cistetvary.sk/shop, alebo na stránke vydavateľstva SLNKO records. Fanúšikovia si ho vychutnajú aj na „TURNÉ ČISTÉ TVARY 2015“. Vstupenky sú dostupné na www.predpredaj.sk. Všetky aktuálne informácie o skupine Čisté Tvary nájdete na facebookovej stránke https://www.facebook.com/CistetvarySk?fref=ts

TURNÉ ČISTÉ TVARY 2015

15.10. 2015   KOŠICE –  Tabačka Kulturfabrik

16.10. 2015   PREŠOV –  Christiania

23.10. 2015   MARTIN  –  Barmuseum

24.10. 2015   BRATISLAVA – Klub LOFT!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *